71/311 39 68

Rozmiar czcionki:

Aktualności

Spotkanie wigilijne

h


Jak co roku w grudniu, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach zorganizował spotkanie wigilijne dla osób samotnych, starszych oraz niepełnosprawnych. Odbyło się ono w środę 13 grudnia 2017 r. w lokalu „Karczma Katarzyna”  przy ulicy Głównej w Świętej Katarzynie. Na spotkanie wigilijne przybyło 30 osób (w tym 18 pań i 12 panów) z wielu miejscowości Gminy Siechnice. Wszystkim, którzy tego potrzebowali, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnił dowóz oraz transport do domu po zakończeniu spotkania. Wśród zaproszonych osób znaleźli się zarówno podopieczni GOPS, jak i inne osoby, dla których uczestnictwo w tym wydarzeniu było ważnym przeżyciem.

 


Spotkanie wigilijne rozpoczęło się o godzinie jedenastej. Życzenia od Burmistrza Siechnic zaproszonym gościom przekazała Pani Wioletta Odorczyk, a następnie kilka słów skierował do nich ksiądz Jan.

Ważną częścią uroczystości był występ uczniów Szkoły Podstawowej w Świętej Katarzynie pod kierunkiem Pani Bogumiły Sus. Przygotowali oni okolicznościowy program artystyczny, w skład którego wchodziły wykonywane przez uczniów kolędy.


Dla gości spotkania wigilijnego przygotowano również kilkudaniowy posiłek składający się z tradycyjnych potraw wigilijnych.

Na zakończenie spotkania, aby tradycji stało się zadość, pracownicy GOPS wręczyli gościom tradycyjne choinkowe podarki.


Dzięki zorganizowanemu przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach spotkaniu wigilijnemu, pomimo samotności i trudnych sytuacji życiowych, zaproszeni uczestnicy mogli poczuć się częścią większej społeczności i wspólnie spędzić miłe chwile w świątecznej, ciepłej atmosferze.---
Osoba odpowiedzialna za treść: Sławomir Małecki
Wytworzenie informacji: 2018-01-03
Data publikacji: 2018-01-04
Data aktualizacji: 0000-00-00
<< Wróć do listy newsów