Informacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Bezpłatna pomoc rodzinom - opieka wytchnieniowa

Dolnośląskie Centrum Wsparcia Rodziny oferuje bezpłatną pomoc i wsparcie rodzinom dotkniętym problemem niepełnosprawności – zarówno w czasie ciąży, jak i po urodzeniu dziecka.

 • Konsultacje lekarskie
 • Konsultacje z położną / doradcą laktacyjnym
 • Konsultacje z fizjoterapeutą
 • Konsultacje z koordynatorem opieki hospicyjnej
 • Opieka psychologiczna
 • Grupy wsparcia
 • Doradztwo społeczno-prawne
 • Opieka wytchnieniowa
 1. Całodobowa opieka wytchnieniowa
  Opieka prenatalna i poporodowa z zapewnieniem doradztwa oraz terapii dla rodziców oczekujących na narodziny dziecka z niepełnosprawnością, oraz rodziców i opiekunów po urodzeniu dziecka z niepełnosprawnością. W zależności od potrzeb rodzice lub opiekunowie niepełnosprawnego dziecka uzyskają wsparcie psychologiczne i edukacyjne, informacje medyczne dotyczące rehabilitacji oraz informacje o możliwości korzystania z przysługujących im świadczeń (poradnictwo prawne).
 2. Przerwa wytchnieniowa dla rodziców lub opiekunów dzieci niesamodzielnych
  W ramach przerwy wytchnieniowej, dla rodziców lub opiekunów, niesamodzielne dzieci otrzymają kompleksową usługę: wyżywienie i nocleg, świadczenia pielęgniarskie i opiekuńcze, wsparcie rehabilitacyjne, fizjoterapeutyczne, psychologiczne oraz opiekę lekarską, możliwość uczestniczenia w różnych zajęciach z zakresu terapii zajęciowej. Ważnym elementem terapeutycznym jest możliwość integracji z grupą rówieśników, a także w zależności od stopnia niepełnosprawności uczestniczenia we wspólnych wycieczkach terenowych.
  Oferta przygotowana przez Fundację Rozwoju i Dziedzictwa Kulturowego Małej Ojczyzny - Suweren we współpracy Sanatoriami Dolnośląskimi sp. z o. o., w Szpitalu Rehabilitacyjnym Hematologicznym Orlik w Kudowie Zdroju, który znajduje się przy Parku Narodowym Gór Stołowych. Zapewniamy wsparcie medyczne, rehabilitacyjne i psychologiczne.

Pobyty od 4 do 21 dni. Aby skorzystać z oferty, należy wypełnić formularz, do pobrania ze strony:
www.sanatoria-dolnoslaskie/opieka-wytchnieniowa
i przesłać na adres: opieka-wytchnieniowa@sanatoria-dolnoslaskie.pl
Informacje i kontakt:
tel. 74 86 632 62
tel. 45 95 900 20
e-mail: opieka-wytchnieniowa@sanatoria-dolnoslaskie.pl
 

Zadanie finansowane ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego

 

Źródło obrazu okładkowego: Depositphotos

Programy społeczne i projekty unijne