PÓŁKOLONIE LETNIE " Siechnickie lato 2022" - relacja z II turnusu

 

Od 18 lipca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Siechnicach kolejna grupa rozpoczęła półkolonie letnie, organizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Siechnicach. 
 

 

W turnusie uczestniczy 45 dzieci (3 grupy po 15 osób) w wieku 7- 10 lat, zamieszkujących teren naszej gminy.  Zajęcia powadzi  wykwalifikowana kadra pedagogiczna z SP nr 2 w Siechnicach.

Podczas półkolonii dzieci uczestniczą w warsztatach z profilaktyki uzależnień, prowadzonych przez psychologów z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na półkolonii zagościł też niezwykły gość - piesek Taj ze swoją Panią - dogoterapeutką Agatą. Aby dzieci były bezpieczne w wakacje, ważne jest też nauka odpowiedniego zachowanie wobec zwierząt. Uczestnicy poznali drabinę psich emocji i to jak bracia mniejsi komunikują się z nami.


Półkolonie są realizowany w pięciu blokach tematycznych: „Bezpieczne wakacje”, „Unikam niebezpiecznych zachowań”, „Poznajemy świat”, „Bajkowy świat” i „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Dzieci mogą liczyć nie tylko na śniadanie i obiad jednodaniowy, ale również na różne formy aktywności:

• gry i zabawy integrujące grupę

• gimnastyka i tańce przy muzyce

• prace plastyczno – techniczne (indywidualne i grupowe)

• doświadczenia,

• zajęcia sportowe i turnieje różnorodnych konkurencji sportowych

• przygotowanie soków lub sałatki owocowej

• wycieczki do Wrocławia w ramach poznawania atrakcji naszego miasta wojewódzkiego.

 

 

 

Wrocławska Straż Miejska zaciekawiła nas swoją pracą. Poznaliśmy patrol konny, jak działa i do czego służy dron, jak zachować się podczas spotkania z obcym psem. Utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa na drodze, nad wodą i w kontaktach z obcymi, a także nauczyliśmy się, jak udzielać pierwszej pomocy.

 

Następnie zwiedziliśmy  z przewodnikiem Hydropolis i poznaliśmy wiele tajemnic, jakie kryje woda:

 

Odwiedziliśmy kino i oglądnęliśmy film pt. „Foki kontra rekiny”. 

Dopełnieniem dnia był spacer z przewodnikiem „Śladami wrocławskich krasnali” - w półtorej godziny znaleźliśmy aż 73 krasnale, niektóre ziały wodą, co nam sprawiało wiele radości.

 

 

Cała zabawa na półkolonii zakończy się w piątek dniem na sportowo. Jest upalnie, ale się nie przejmujemy, bo planujemy : ”Bitwę wodną” !!!

 Już nie możemy się doczekać.

 

 

 

Programy społeczne i projekty