PÓŁKOLONIE LETNIE „Siechnickie lato 2022” - relacja I turnus

 

PÓŁKOLONIE LETNIE  

„Siechnickie lato 2022” rozpoczęte

 

 

Od 11 lipca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Siechnicach odbywają się półkolonie letnie dla dzieci, organizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Siechnicach. 

W turnusie uczestniczy 45 dzieci w wieku 7- 10 lat,  wśród których znajdują się również dzieci z Ukrainy. Zajęcia odbywają się w 3 grupach po 15 dzieci i prowadzone są  przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczna ze Szkoły Podstawowej 2 w Siechnicach. 

Dzieci mają zapewnionych wiele atrakcji zarówno w miejscu realizacji półkolonii jak i podczas zaplanowanych wycieczek. Organizatorze zapewniają dzieciom wyżywienie, w tym drugie śniadanie i jednodaniowy obiad.

 

 

 

 

Dzieci były już w Hydropolis i Straży Miejskiej we Wrocławiu, gdzie odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, sposobów zachowania w stosunku do psów oraz bezpiecznych wakacji. Podczas wizyty dzieci  poznały konie pracujące na co dzień w Straży Miejskiej, ale też z zaciekawieniem słuchały i dyskutowały o nowoczesnych technologiach wykorzystywanych w pracy Straży Miejskiej czyli o dronach.

 

 

 

 

 

Na półkolonii zagościł też niezwykły gość - piesek Taj ze swoją Panią -dogoterapeutką Agatą. Aby dzieci były bezpieczne w wakacje, ważne jest też nauka odpowiedniego zachowanie wobec zwierząt. Uczestnicy poznali drabinę psich emocji i to jak bracia mniejsi komunikują się z nami.

 

 

Kolejna z zaplanowanych wycieczek to wyjazd do kina, a następnie dzieci wraz z przewodnikiem, odbędą  spacer śladami wrocławskich krasnali. 

Cała zabawa na półkolonii zakończy się w piątek dniem na sportowo.

Podczas półkolonii dzieci uczestniczą w warsztatach z profilaktyki uzależnień, prowadzonych przez psychologów z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w tym psychologa ze znajomością języka ukraińskiego. Półkolonie współfinansowane są ze środków profilaktyki uzależnień Gminy Siechnice.

Przed nami jeszcze II turnus w dniach 18-22 lipca 2022 r.

Dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pozytywnych wrażeń oraz czekamy na kolejne relacje.

 

 

Źródło zdjęcia okładkowego: freepik

Programy społeczne i projekty