Wspieraj Seniora - poszukiwani wolontariusze

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach, w ramach realizacji programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2022, poszukuje chętnych do współpracy wolontariuszy.

Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną, sumienną, wrażliwą na innych ludzi i poważnie traktujesz swoje obowiązki to.... Chętnie przyjmiemy Cię w szeregi Korpusu Wsparcia Seniora.

Z pewnością wspólnie ustalimy, czym zechcesz się zajmować, a następnie spiszemy umowę wolontariacką, w ramach której oświadczysz, że jesteś gotowy/a nieść pomoc seniorom do grudnia 2022 roku.

W ramach współpracy zapewnimy Ci środki ochrony osobistej, zwrot kosztów dojazdu do podopiecznych, ubezpieczenie OC oraz NNW.  Doświadczenie w pracy wolontariusza nie jest wymagane.

Pomoc seniorom będzie polega głównie na robieniu i dostarczaniu zakupów, wsparciu w czynnościach dnia codziennego, ułatwianiu dostępności do opieki zdrowotnej lub innej niezbędnej pomocy osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym z terenu Gminy Siechnice.

Osoby chętne do współpracy prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami GOPS w Siechnicach lub zarejestrowanie swojej oferty w bazie wolontariuszy przez: infolinię 22 505 11 11, ewentualnie przez stronę 

www.wspierajseniora.pl

Kontakt do pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siechnicach:

Anna Wróbel
Telefon: 71 3113968 wew. 112
email: awrobel@gops-siechnice.org.pl

Urszula Chomicz
telefon: 71 3113968 wew. 112
email: uchomicz@gops-siechnice.org.pl

Programy społeczne i projekty