Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla dzieci, młodzieży oraz opiekunów

W dniu 31 maja 2022 r. na Dolnym Śląsku ruszył pilotażowy projekt Samorządu Województwa Dolnośląskiego realizowany wraz z Fundacją NON LICET polegający na bezpłatnych konsultacjach psychologicznych dla dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

Oferowane wsparcie ma na celu pomoc dziecku i jego rodzicowi oraz opiekunowi w szczególności w takich sytuacjach, jak: przemoc w rodzinie, kryzys emocjonalny, konflikty z rówieśnikami/osobami dorosłymi, zwiększony poziom stresu lub złości, doświadczanie lub przejawianie agresji werbalnej i niewerbalnej, odczuwanie presji ze strony rówieśników lub osób dorosłych. 

Aby skorzystać z pomocy psychologa, należy zarejestrować się telefonicznie w Fundacji NON LICET pod numerem telefonu: 572 108 352. Numer jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-20:00.

Osoby Pierwszego Kontaktu udzielą wsparcia i informacji oraz umówią dziecko lub opiekuna na konsultacje psychologiczne. W przypadku bezpośredniej pomocy dla dziecka, pierwsza konsultacja zawsze odbywa się z rodzicem/opiekunem. 

Dodatkowe informacje można również uzyskać pod adresem mailowym: fundacja@nonlicet.pl. 

Aby skorzystać z pomocy, wystarczy mieszkać na terenie województwa dolnośląskiego - nie trzeba być ubezpieczonym.

 

 

Źródło zdjęcia okładkowego: freepik

Programy społeczne i projekty