Podsumowanie II turnusu półkolonii letnich Siechnickie lato 2023

Kolejny turnus półkolonii letnich "Siechnickie lato 2023 " organizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Siechnicach. rozpoczął się 10 lipca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Siechnicach .

W turnusie uczestniczyło 75 dzieci (5 grup po 15 osób) w wieku 7- 10 lat, zamieszkujących teren naszej gminy. Zajęcia prowadziła wykwalifikowana kadra pedagogiczna z SP nr 2 w Siechnicach.

Uczestnicy półkolonii podczas pobytu mieli zapewnione nie tylko śniadanie, obiad jednodaniowy i podwieczorek, ale również mogli liczyć na różne formy aktywności:

• gry i zabawy integrujące grupę,

• gimnastykę i tańce przy muzyce,

• prace plastyczno – techniczne (indywidualne i grupowe),

• doświadczenia,

• zajęcia sportowe i turnieje różnorodnych konkurencji sportowych, w tym poznały japońską sztukę walki ju-jitsu zaprezentowaną przez samego senseia,

• pracę z ozobotami i okularami VR,

• wycieczki do Wrocławia , Milicza czy siechnickiego lasu w ramach poznawania atrakcji naszego regionu.
 

Podczas półkolonii dzieci uczestniczyły w warsztatach z profilaktyki uzależnień i bezpieczeństwa w sieci.

Półkolonie były realizowane w kilku blokach tematycznych: „Hiszpania”, „Japonia”, „Włochy ”, „Czechy”, " Niemcy", " Poznajemy park krajobrazowy - Dolina Baryczy", " Straż Miejska Wrocławia" , "Kino - film 'Biedronka i Czarny Kot" , "Rejs statkiem po Odrze" i oczywiście szereg działań z zakresu „Unikam niebezpiecznych zachowań”.

Wrocławska Straż Miejska zaciekawiła nas swoją pracą. Poznaliśmy patrol konny, frajdę sprawiła nam przejażdżka konna, zobaczyliśmy jak działa i do czego służy dron, utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwo na drodze, nad wodą i w kontaktach z obcymi , a także nauczyliśmy się , jak udzielać pierwszej pomocy .

Podczas trwania półkolonii było upalnie, więc czasami odwiedzaliśmy siechnickie lodziarnie i korzystaliśmy z kąpieli nad Laguną.

Drugi turnus półkolonii letnich zakończyła dyskoteka. Do zobaczenia za rok. Wszyscy czekamy z niecierpliwością.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Programy społeczne i projekty