Podsumowanie Ferii zimowych na sportowo 2024

W dniach 22-26stycznia 2024 r.  odbyły się ferie zimowe z elementami programu profilaktyki uzależnień dla uczniów klas VI - VIII (roczniki 2009-2012) zamieszkujących na terenie Gminy Siechnice, uczęszczających do szkół podstawowych w: Siechnicach, Radwanicach, Świętej Katarzynie, Żernikach Wrocławskich, Kotowicach. Uczestniczyło w nich 38 uczniów naszej gminy, w podziale na dwie 19 osobowe grupy. Uczestnicy zapewnioną mieli profesjonalną opiekę i organizację zajęć przez wykwalifikowaną kadrę (nauczycieli w-f ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach), przeszkolonych w obszarze profilaktyki uzależnień i przemocy.

Zajęcia odbywały się od godziny 08:00 do 16:00. Prowadzone były zarówno w formie stacjonarnej (w budynku nowej Szkoły Podstawowej nr 2  przy ul. Osiedlowej 2 w Siechnicach) jak i wyjazdowej do Wrocławia.

Uczestnicy zapewnione mieli zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, zajęcia profilaktyki uzależnień i posiłek składający się ze śniadania i obiadu. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę sportową oraz bidon. 

W każdy dzień ferii grupa uczestniczyła również w zajęciach poza szkołą:

  • w poniedziałek i środę bawili się we wrocławskim Aguaparku, 
  • we wtorek w parku trampolin Jump World, 
  • w czwartek w kręgielni Sky Bowling,
  • a w piątek w kinie na seansie Akademia Pana Kleksa. 

       

Z informacji zwrotnych od uczestników wynika, że bardzo się podobało i czekają 
z niecierpliwością już na przyszły rok :)

Młodzież na hali sportowej
Młodzież na hali sportowej
Chłopcy grający w tenisa stołowego
Młodzież w parku trampolin
Młodzież grająca w kręgle
Młodzież grająca w kręgle

Programy społeczne i projekty