Zaproszenie dla Seniorów na spotkanie online z policjantami

Serdecznie zapraszamy Seniorów na spotkanie z policjantami, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu. Odbędzie się ono w dniu 04.03.2024 r. o godz. 09:00   w serwisie YouTube na kanale pn. „ Komenda Miejska Policji we Wrocławiu”, pod linkiem https://ww.youtube.com/watch?v=oQKAeIzA5T8. 

Prowadzić je będą policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. 

  

Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu profilaktycznym, uzyskają m.in. informacje na temat najczęściej występujących zdarzań z ich udziałem na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Będą mogli również zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po nim odpowiedzą policjanci. 

  

Koncepcja „Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach naszego województwa, w jednym czasie. Skierowany jest do głównie do seniorów, a jego cel to podnoszenie bieżące zapoznawanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. 

  

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. 

 

Źródło zdjęcia: Freepik

Programy społeczne i projekty